بنا بر گزارش تحلیل گران آهن پرایس در خصوص وضعیت بازار فولاد، با توجه به شرایط موجود، شاید بهینه ‌ترین حالت برای بازار یک استراحت مقطعی و کاهش نرخ‌ های محدودی است که بتواند کالا های موجود در انبارها را جایگزین کرده و با یک فاز افت نرخ، فضا را برای رشد قیمت‌ های بعدی آماده کند.

 این که موجودی انبارها به قدری افزایش یافته که انتظار آن را نداشتیم هم جدی است و اگر به هر دلیل جو روانی اخیر تغییر کرده و به یک سمت خاص متمایل شود، بازی بازار هم تغییر خواهد کرد. رفتارهای قیمتی اخیر منطقی نیست اگر چه رشد بهای فولاد نسبتا فراگیر است و اکثر مصنوعات فولادی در این روند افزایشی حرکت کرده‌‌ اند. 

این بازی چندان به درازا نخواهد کشید ولی یکی از بهترین سناریوها کاهش نرخ متعادل و تثبیت بازار است که شاید به رشد تقاضای داخلی هم منتهی شود. پیچیدگی‌ های اوضاع فعلی را باید به ابهامات بازار فولاد افزود و شاید صبر و نظاره رخداد ها گزینه ‌ای منطقی‌ تر باشد
از این رو تجربه نشان داده که هیجان بازار فولاد غالبا مقطعی است یعنی روند پرشتاب رشد قیمت‌ ها سریع‌ تر از حد انتظار متوقف شده ولی این بار شرایط بازار به‌گونه ای است که فضای بزرگی برای سقوط آزاد نرخ با جو روانی موجود ایجاد نشده است.

 در این وضعیت چند رخداد اثر گذاری برجسته‌ تری دارد یکی تاثیر بازار فولاد از نوسان قیمت دلار و دیگری جو روانی حاکم بر جامعه یا بازارهای کالایی مشابه که هرکدام می‌تواند اثرگذاری خاص خود را در بر داشته باشد. بدین ترتیب این روند ها البته به سرعت به احتمال قوی تغییر نخواهد کرد، بنابراین بازار فولاد هم تغییر فاز بزرگی را شاید شاهد نباشد. این ادعا به این معنی است که بازار فولاد به آرامی میل به ثبت نرخ پیدا می‌کند و این تعادل در شرایطی حاکم خواهد شد که از یکسو شاهد عدم رشد قیمت‌ ها در بازار داخلی بوده و از سوی دیگرتعادل شکننده ای در بازار حاکم شود.


آهن پرایس بازار ,فولاد ,شاید ,تغییر ,حاکم ,روانی ,بازار فولاد منبع

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

سلامت بدن، رژیم لاغری اف تی سنتر، تخصصی ترین مرکز آموزشی دانلود آهنگ جدید توس رایانه ::::::::::: همه چیز همین جا ناجی فایل گیاهان دارویی کیوکوشین ازنا (باشگاه فرهنگی، ورزشی کیوکوشین کاران ازنا) متلب پروگرمر سانترال پاناسونیک و تلفن های بی سیم پاناسونیک - آریا تل ویدیو های روز استار اسکرین علت شنیدن صدای اذان چ لباسشویی دوو سری زن لایف دانلود اهنگ سامی لو بنام تلخ ولی حقیقته درمورد گرم خانه درگذشته امرووز فردا میملکه کی رضابهرام لعنت به شب های بعد از تو دانلودایتابرای اندروید2.3.6 نامه ای به خود با کمک حروف خانه های مشخص شده رمز جدول را بدست اورید دانلود تلگرام دستکتاپ با ویژگی حالت روح